/ #PomocDlaBorowskiej

Wspólnie możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Razem możemy więcej!

W naszym zasięgu jest kupno dwóch urządzeń:

  • – aparatu do szybkiego rozpoznania zakażenia 23 różnych patogenów, w tym COVID-19,
  • – aparatu USG.

Oba sprzęty, umożliwią szybką diagnostykę pacjentów trafiających na SOR na Borowskiej.

Razem możemy uchronić ich od zgonu. Jedno badanie to jedno życie ludzkie. Bez nowoczesnych narzędzi diagnostycznych trudno powstrzymać żniwo śmierci wśród najbardziej potrzebujących pacjentów, a życie ludzkie to najwyższa wartość. Codziennie na SOR trafiają setki pacjentów. Ich życie zależy od szybkiej diagnostyki. Nie jest ona możliwa bez sprawdzenia czy nie chorują na COVID-19. Aparat do szybkiej diagnostyki zakażenia COVID-19 to jedyna szansa na błyskawiczną ocenę umożliwiającą odróżnienie wirusa SARS od grypy, a co za tym idzie na szybie i skuteczne udzielnie pomocy. Ciężkim, często śmiertelnym powikłaniem COVID-19 jest zakrzepica żylna, którą można wcześnie rozpoznać i skutecznie leczyć dzięki USG. Aparat USG pozwala również na wczesne wykrycie zmian w płucach. Z dnia na dzień odnotowujemy wyższe wskaźniki zachorowań na koronawirusa. Zaczyna się jesień, a więc okres zwiększonej zachorowalności na różnego rodzaju wirusy, również z grupy SARS i grypopodobne. Bądźmy solidarni i pomóżmy pacjentom trafiającym na SOR. Wśród nich mogą znaleźć się nasi sąsiedzi, przyjaciele, znajomi i członkowie rodziny. Pomagając im, pomagamy sobie nawzajem. 

 Dlaczego zbiórka na aparaty diagnostyczne? O zapotrzebowaniu szpitala na te sprzęty nasza Fundacja Wspólnota Pokoleń dowiedziała się przy okazji wcześniejszej odsłony akcji #PomagamyPomagającym. W ramach tego projektu, od kwietnia do września br., przy pomocy niestrudzonych żołnierzy z #16DBOT rozwieźliśmy do wrocławskich placówek medycznych aż 84 500 sztuk❗️posiłków dla lekarzy, pielęgniarek, salowych ratowników i wolontariuszy. W ten sposób chcieliśmy, szczególnie w okresie największego zagrożenia epidemiologicznego COVID-19, wspomóc tych, którzy codziennie pomagają nam, lecząc i ratując nasze zdrowie i życie.

Dzięki tej akcji poznaliśmy niesamowite ekipy z 7 placówek medycznych we Wrocławiu:
✔️Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc,
✔️Wojskowego Szpitala Klinicznego,
✔️Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego,
✔️Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych z KBDSz,
✔️Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego Im. T. Marciniaka,
✔️Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej na Dobrzyńskiej,

oraz właśnie ✔️Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

W międzyczasie udało nam się zebrać środki i zakupić kilka urządzeń ułatwiających życie pracownikom szpitali. Były rolety, które trafiły na dziecięcy oddział szpitala na Skłodowskiej-Curie. Były transportowe wózki do przewożenia żywności i medycznego sprzętu, które powędrowały na oddział kardiologiczny na Borowską.

Wreszcie we wrześniu, za bagatela 50 tysięcy złotych, dzięki wsparciu Fundacji PGNiG Rozgrzewamy polskie serca, zakupiliśmy mały czytnik Liat Cobas do badań m.in. grypy, RSV i koronawirusa. Czytnik jest już w użyciu w szpitalu na Borowskiej.

Teraz przyszedł czas na największą akcję – dwa super nowoczesne, ale też niezwykle drogie urządzenia. Wiemy  już jakie są potrzeby i problemy pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Wszystkich nie rozwiążemy, ale tam gdzie możemy – pomagamy! Niech dobro się niesie, także z Twoją pomocą.

Dziękujemy!


Wpłaty można dokonać klikając w niniejszy przycisk https://www.siepomaga.pl/pomocdlaborowskiej

i bezpośrednio na konto Fundacji: 27 1090 2398 0000 0001 3107 3741 z dopiskiem: darowizna na rzecz Borowskiej.


 Poparcie dla zbiórki można wyrazić w następujący sposób:

  • – Opublikować na swoim prywatnym/firmowym profilu na Facebooku jedną z dwóch załączonych grafik oraz link do zbiórki www.siepomaga.pl/pomocdlaborowskiej, zachęcający do wsparcia szpitala.
  • – Zrobić zdjęcie z jedną z ww. grafik, które opublikujcie Państwo następnie na swoim prywatnym/firmowym profilu na FB wraz z linkiem do zbiórki. Fundacja oraz szpital udostępnią Państwa zdjęcie na swoich fanpage.
  • – Wyrazić zgodę, abyśmy nakręcili krótki filmik z Państwa udziałem, podczas którego zachęcicie do włączenia się do zbiórki oraz umieścicie nagranie na swoim prywatnym/firmowym profilu na FB. Fundacja oraz szpital udostępnią Państwa film na swoich fanpage.
Kliknij w tabliczkę, aby pobrać

 


W razie pytań proszę dzwonić pod numer 508 132 969, albo pisać na adres info@wspolnotapokolen.pl,  chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.