/ #PomocDlaBorowskiej

Wspólnie możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Razem możemy więcej!

W naszym zasięgu jest kupno specjalistycznego aparatu USG, który umożliwi szybką diagnostykę pacjentów trafiających na oddziały badające powikłania po przebytej chorobie Covid-19. Wczesne ich wykrycie umożliwi szybkie i skuteczne leczenie, co uchroni pacjentów od ciężkich następstw zakażenia i zgonu.

Razem możemy uchronić ich od skutków ciężkich powikłań i zgonu. Jedno badanie to jedno życie ludzkie. Bez nowoczesnych narzędzi diagnostycznych trudno powstrzymać żniwo śmierci wśród najbardziej potrzebujących pacjentów, a życie ludzkie to najwyższa wartość. Codziennie do szpitala na Borowskiej trafiają setki pacjentów. Ich życie zależy od szybkiej diagnostyki. Nie jest ona możliwa bez wysokiej klasy aparatu ultrasonograficznego. Ciężkim, często śmiertelnym powikłaniem COVID-19 jest zakrzepica żylna, którą można wcześnie rozpoznać i skutecznie leczyć dzięki aparatowi USG.

Zakrzepica, czyli niewydolność żylna układu naczyniowego prowadzi do wielu różnych schorzeń naszego organizmu. To groźne schorzenie, które wiąże się nie tylko z dolegliwościami bólowymi i powstawaniem trudno gojących się ran, ale z uwagi na możliwość oderwania się skrzepu, może doprowadzić także do zatoru płucnego, udaru mózgu lub zawału serca.

Aparat USG oprócz diagnostyki układu naczyniowego pozwala również na wczesne wykrycie zmian w płucach, zaobserwowanych często u pacjentów, którzy przechodzili zakażenie SARS-CoV-2. Poważne zmiany w układzie oddechowym zauważano nierzadko u osób bardzo młodych, które przechodziły zakażenie łagodnie i z małymi objawami.

Niestety z dnia na dzień odnotowujemy coraz wyższe wskaźniki zachorowań na COVID-19. Musimy być przygotowani, zarówno na diagnozowanie samego koronawirusa, jak i na badanie i leczenie następstw tej choroby. Bądźmy solidarni i pomóżmy pacjentom trafiającym do szpitala na Borowskiej. Wśród nich mogą znaleźć się nasi sąsiedzi, przyjaciele, znajomi i członkowie rodziny. Pomagając im, pomagamy sobie nawzajem.

Dlaczego w ogóle zbiórka na ten aparat diagnostyczny? O zapotrzebowaniu szpitala na ten sprzęt nasza Fundacja Wspólnota Pokoleń dowiedziała się przy okazji wcześniejszej odsłony akcji #PomagamyPomagającym. W ramach tego projektu, od kwietnia do września tego roku, przy pomocy niestrudzonych żołnierzy z #16DBOT , rozwieźliśmy do wrocławskich placówek medycznych aż 84 500 sztuk❗️posiłków dla lekarzy, pielęgniarek, salowych ratowników i wolontariuszy. W ten sposób chcieliśmy, szczególnie w okresie największego zagrożenia epidemiologicznego COVID-19, wspomóc tych, którzy codziennie pomagają nam, lecząc i ratując nasze zdrowie i życie.

Dzięki tej akcji poznaliśmy niesamowite ekipy z 7 placówek medycznych we Wrocławiu:
✔️Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc,
✔️Wojskowego Szpitala Klinicznego,
✔️Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego,
✔️Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych z KBDSz,
✔️Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego Im. T. Marciniaka,
✔️Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej na Dobrzyńskiej,

oraz właśnie ✔️Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

W międzyczasie udało nam się zebrać środki i zakupić kilka urządzeń ułatwiających życie pracownikom szpitali. Były rolety, które trafiły na dziecięcy oddział szpitala na Skłodowskiej-Curie. Były transportowe wózki do przewożenia żywności i medycznego sprzętu, które powędrowały na oddział kardiologiczny na Borowską.

Wreszcie we wrześniu, za bagatela 50 tysięcy złotych, dzięki wsparciu Fundacji PGNiG Rozgrzewamy polskie serca, zakupiliśmy mały czytnik Liat Cobas do badań m.in. grypy, RSV i koronawirusa. Czytnik jest już w użyciu w szpitalu na Borowskiej.

Teraz przyszedł czas na największą akcję – super nowoczesny, ale też niezwykle drogi aparat USG. Wiemy  już jakie są potrzeby i problemy pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Wszystkich nie rozwiążemy, ale tam gdzie możemy – pomagamy! Niech dobro się niesie, także z Twoją pomocą.

Dziękujemy!


Wpłaty można dokonać klikając w niniejszy przycisk https://www.siepomaga.pl/pomocdlaborowskiej

i bezpośrednio na konto Fundacji: 27 1090 2398 0000 0001 3107 3741 z dopiskiem: darowizna na rzecz Borowskiej.


 Poparcie dla zbiórki można wyrazić w następujący sposób:

  • – Opublikować na swoim prywatnym/firmowym profilu na Facebooku jedną z dwóch załączonych grafik oraz link do zbiórki www.siepomaga.pl/pomocdlaborowskiej, zachęcający do wsparcia szpitala.
  • – Zrobić zdjęcie z jedną z ww. grafik, które opublikujcie Państwo następnie na swoim prywatnym/firmowym profilu na FB wraz z linkiem do zbiórki. Fundacja oraz szpital udostępnią Państwa zdjęcie na swoich fanpage.
  • – Wyrazić zgodę, abyśmy nakręcili krótki filmik z Państwa udziałem, podczas którego zachęcicie do włączenia się do zbiórki oraz umieścicie nagranie na swoim prywatnym/firmowym profilu na FB. Fundacja oraz szpital udostępnią Państwa film na swoich fanpage.
Kliknij w tabliczkę, aby pobrać

 


W razie pytań proszę dzwonić pod numer 508 132 969, albo pisać na adres info@wspolnotapokolen.pl,  chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.